Kantary i uwiązy dla konia

 

Kantar jest rodzajem uproszczonej uzdy bez wędzidła. Jest niezwykle przydatny w momencie, gdy przeprowadzamy konia z jednego miejsca na drugie, np. do boksu czy padoku lub w momencie prowadzenia zabiegów pielęgnacji zwierzęcia i innych czynności. Kantar zakładamy na głowę konia, a następnie przypinamy do niego uwiąz.

Kantar ułatwia nam złapanie konia, panowanie nad nim i przetrzymywanie go w miejscu w razie takiej potrzeby, również w sytuacjach rozdrażnienia lub strachu.

 

Rodzaje kantarów dla konia

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kantarów, między innymi:

sznurkowe, inaczej haltery, wykonane z wytrzymałego sznurka, służą do prowadzenia zwierzęcia, prac przy nim wykonywanych oraz jazdy bez wędzidła. Są o wiele trwalsze i mocniejsze od innych rodzajów kantarów, dlatego nie można nimi wiązać konia, by nie zrobił sobie krzywdy.

taśmowe, których największą zaletą jest stosunkowo niska cena i dostępność. Wykonane są najczęściej z nylonu, a szeroka gama kolorystyczna pozwala dobrać produkt według uznania i gustu.

skórzane,  ze skóry naturalnej lub ekologicznej; taki osprzęt sprawi, że nasz wierzchowiec będzie prezentował się elegancko i dostojnie; dodatkowo ryzyko otarć spada do minimum ze względu na miękki materiał.

podszywane, podobnie jak taśmowe wykonane najczęściej z nylonu, podszyte dodatkowo futrem, skórą czy filcem który minimalizuje ryzyko obtarć czy ucisku.

 

Kantary Clover Concept Store

Nasze kantary to gwarancja jakości i trwałości. Wierzymy, że zadbany koń to szczęśliwy koń, dokładamy więc wszelkich starań, by zaoferować Waszym podopiecznym wyłącznie najlepsze akcesoria. Kantar i uwiąz to podstawowy sprzęt jeździecki, a szeroki wybór pozwala na dobranie go według gustu i potrzeb nie tylko pod względem praktycznym, ale również wizualnym i estetycznym. Dbałość o detale i jakość wykonania cieszy oko i daje gwarancję komfortu użytkowania.

Pamiętajcie, by dobrać odpowiedni rozmiar kantaru do naszego wierzchowca!

Polecamy szczególnie nasz bestseller – kantar z futerkiem naturalnym!

You don't have permission to register