Wybierz rozmiar

Wybierz kolor

Rękawiczki jeździeckie

Każda miłośniczka jazdy konnej powinna wyposażyć się w rękawiczki, które nie tylko ochronią dłonie, ale także będą zapobiegać wyślizgiwaniu się wodzy. Sprawdzą się one również w przypadku niesprzyjającej pogody. Zdarzyło Ci się, że Twój koń niespodziewanie szarpnął lejce? Na pewno docenisz rolę rękawiczek jeździeckich. Zapobiegną także wszelkim otarciom oraz nadmiernej potliwości dłoni.

Być może na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie do zwykłych rękawiczek noszonych na co dzień i mogą być oczywiście w taki sposób również wykorzystane. Rękawiczki do jazdy konnej muszę jednak być nie tylko wytrzymałe; powinny także zapewniać precyzję ruchów, by żadna czynność nie sprawiała nam problemu.

 

Jakie rękawiczki do jazdy konnej wybrać?

Dobrej jakości rękawiczki jeździeckie przede wszystkim wykonane są z trwałych materiałów i posiadają antypoślizgową wstawkę po wewnętrznej stronie dłoni. Powinny być również wzmocnione w miejscu styczności z wodzami, by za szybko nie ulegały przetarciom.

Ważne jest również, aby były precyzyjnie dopasowane do dłoni – tylko wtedy gwarantują pewny, mocny chwyt i dokładność ruchów. Źle dobrane rękawiczki to ryzyko ich zsunięcia się, a to może nieść za sobą dość poważne konsekwencje.

 

Rękawiczki jeździeckie Clover Concept Store

Nasze doświadczenie w zawodach jeździeckich i pracy z koniem pozwoliło nam stworzyć rękawiczki, które będą służyły Ci przez długi czas i zadbają o Twoje bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy.

Wykorzystujemy najlepsze, oddychające materiały, a silikonowa warstwa zapobiega wysuwaniu się wodzy z dłoni.

Projektujemy dla Ciebie z dbałością o każdy detal. Wybierz nasze eleganckie i szykowne, skórzane rękawiczki lub skuś się na funkcjonalne szaleństwo – letnie rękawiczki z siateczką, która, oprócz walorów estetycznych zapewnia także maksymalną przewiewność!

Chcesz wyglądać stylowo także podczas treningów czy zawodów? Skuś się na rękawiczki gustownie wykończone logiem Clover!

You don't have permission to register